כפר תבור – יוקרה זה גם בצפון

לפעמים גם כדי לקנות דירה במרחק שעתיים מתל אביב צריך לשלם לא מעט.

תופתעו בודאי לגלות שהצפון ,בזכות הנוף הקסום שלו, הפסטורליות והאוכלוסייה החזקה, לא יורד בערכו גם מאזורי המרכז וגוש דן.

את המילה יוקרה תוכלו לשלב גם עם המילה "פריפריה" , שהרי במציאות הישראלית המורכבת יש לא מעט שנוהרים אל הפריפריה דווקא מבחירה, הן משיקולי חינוך והן מתוך רצון לחיות באיכות חיים גבוהה מזו שהיו יכולים להרשות לעצמם במרכז.

חברת "שפע נכסים", המשווקת את פרויקט "אלוני התבור", מוצאת את היישוב כפר תבור כאחד מהיישובים האיכותיים והטובים בצפון, היכול לענות על הצורך של משפחה בגידול ילדים באיכות חיים גבוהה או על הצורך של זוג צעיר להנות מסביבת חיים שקטה ומטופחת.

קיימת עלייה חדה בשוק הנדלן שבאזור, שכן גם הנכסים שהיו נחשבים בעלי ערך נמוך לפני מספר שנים קבלו מינוף משמעותי יחסית במחירם.

מתוך אתר כלכליסט :  עשרות עסקאות למגורים נסגרו בשנה החולפת במועצה המקומית שבה מתגוררים כיום יותר מ־3,000 תושבים. מחירם של קוטג'ים קטנים יחסית, בשטח בנוי של כ־180 מ"ר, נושק כבר ל־2 מיליון שקל. לפי נתוני רשות המסים, ביולי האחרון נמכר בית פרטי בן 5 חדרים בכפר, בשטח בנוי של 188 מ"ר, ב־1.8 מיליון שקל. בתים גדולים יותר עוברים בקלילות את רף ה־2 מיליון שקל, ונכסים מיוחדים מגיעים גם ל־3 מיליון שקל.

גם רכבת העמק, שעתידה להיבנות ככל הנראה ב-2016, תעלה את רמת איכות החיים באיזור ותגרום לקפיצה במחירי הקרקעות. רכבת העמק היא חלק מתוכנית "נתיבי ישראל" . הפרויקט כולל מסילת ברזל באורך כ-60 ק"מ שתעבור בין חיפה לבית שאן.

נוכח האמור לעיל, נראה כי הפוטנציאל של היישוב רק ילך ויגדל, ואיתו יגדל גם הפוטנציאל הנדל"ני של האזור, כך שלפני שעוברת לכם המחשבה על השקעה בטוחה באזור המרכז בלבד, קחו עוד כמה שניות לחשוב על השקעה לא טובה פחות גם באזורים שמסביבו.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן