למה הרווחים הכי גדולים הם דווקא על קרקע ללא תוכניות?

כולנו מחפשים את ההשקעה המהירה עם התשואה הגבוהה ביותר, חולמים על הגדלת רווחים בדרךבטוחה וכדאית. מי שמבין ומתעסק מעט בהשקעות יודע שגם בעסקאות הטובות ביותר אף פעם אין בטוח, תמיד קיים הסיכון אל מול הסיכוי. החכמה האמיתית היא לדעת מתי שווה לקחת את הסיכון והאם זה באמת משתלם?

לפני שתרכשו כל קרקע חקלאית תמיד יזהירו אתכם ויגדו שאחד הדברים החשובים ביותר זה לבדוק את המצב התכנוני ואת ייעוד הקרקע, כמובן שמדובר בקרטריון חשוב שהרי שינוי ייעוד הקרקע הוא שלב קריטי ביישום התשואות ופוטנציאל הקרקע נקבע גם ע"פ ייעודה. עם זאת, תופעו ודאי לגלות שהרווחים הכי גדולים הם דווקא על קרקע שאין עליה תוכניות.

 אדם הרוכש קרקע שטרם עברה אישורים לבנייה, רוכש אותה במחיר נמוך יחסית  לקרקעות שנמצאות בתהליך הפשרה או במצב תכנוני מתקדם. קרקע ללא שום מצב תכנוני מזכה אותך למעשה באפשרות ליהנות מכל נקודות היציאה והמימוש שלה, אתה זוכה לקצור את כל הפירות העתידיים שלה כתוצאה מכל פעולה שגורמת לעליית הערך שלה.

הקמת תשתיות בסביבת הקרקע, הקמת כבישים, מחלפים ותחבורה ציבורית, התפתחות של יישובים הנמצאים בצמידות ואף קרטריון הזמן- כל אלה יכולים לעלות פלאים את המחיר שלה ובכך גם להגדיל את התמורה אל מול מחיר קנייתה.

במידה וגובשה תכנית מסודרת ויש גורם מקצועי שמטפל בתהליך התכנון כגון אדריכל או יזם , ערכה אוטומטית יעלה.כמובן שהפקדת התוכנית בועדה מקומית או מחוזית משפיעה גם כן ישירות על הגדלת הרווח והתשואה שלה.

חשוב לבדוק שהקרקע נרכשת במחיר שוק הוגן, בהמשך לכך, יקבע הרוכש מתי יעדיף לממש את רווח העסקה כאשר מכל האמור לעיל ניתן להבין שהשלב ההתחלתי ביותר של הקרקע מקנה לו יותר נקודות מימוש ורווח.

כמו כן, קבוצת שפע נכסים ממליצה לבדוק גם את הנתונים ההתחלתיים של הקרקע כגון מיקומה, מצב ההתפתחות של האזור שבו אתם מתכוונים לבצע את הרכישה וגם כמובן את הבעלות החוקית שלה. בדקו את המחיר של הקרקעות והנכסים בסביבה וכך תוכלו להעריך את שווי העסקה. זכרו אדמה טובה היא סגולה לביטחון כלכלי, כל שנותר לכם זה פשוט לבחור בקרקע הנכונה.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן