איפה כדאי להשקיע או: למה דווקא קרקע חקלאית?

כיום, קיימים בשוק אפיקי השקעה רבים ושונים בניהם: שוק ההון, בנקים, השקעה בתחום הנדל"ן ועוד. רבים מקרב הציבור שהינם בעלי הון עצמי פנוי, מוצאים את עצמם בחיפוש אחר ההשקעה הכדאית ביותר- זו שתניב להם את התשואה הגבוהה ביותר עם כמה שפחות סיכונים.

אז כפי שבוודאי כבר שמעתם בעבר כדי להצליח צריך לעבוד קשה ובין היתר להתאזר בסבלנות, אך אם תשקיעו מספיק מחשבה תוכלו לגלות מה הדבר הכי נכון עבורכם ובסופו של דבר גם לקצור את הפירות המיוחלים.

כתבה זו פונה בעיקר לאותם אנשים שהצליחו לחסוך כמה מאות אלפי שקלים בצד במטרה למנף אותם בצורה הטובה ביותר. כעת עומדת בפניהם הדילמה, מהו האזור המיטבי להשקעה?

אם כן, האופציה הראשונה היא השקעה בבנקים ובתכניות חיסכון. אופציה שאינה רווחית במיוחד מאחר שהריבית היא אפסית ובמצטבר הרווח לא גדול מאוד, אז אמנם אין סיכון אבל אין גם רווח. האופציה השנייה היא השקעה בבורסה ובשוק ההון. יש הרואים בהשקעה זו את הרווחיות והכדאיות אולם חשוב להדגיש שהשקעה כזו אינה יציבה, רק לאחרונה סבלה הבורסה מירידות חדות שהובילו הרבה מאוד משקיעים למשוך את כספם חזרה וכמו כן גם גרם למשברים כלכליים בלתי צפויים.

אופציה נוספת היא השקעה בתחום הנדל"ן. השקעה זו היא רווחית למידי בהתבסס על מחירי הקרקרעות והדירות שמראים עליה ניכרת בעשור האחרון, ולאור הביקוש, סביר להניח שהמחירים רק יוסיפו לעלות.

אם כבר נדל"ן – למה דווקא קרקע חקלאית?

קרקע חקלאית עשויה להיות אחת ההשקעות הכדאיות ביותר, מומחי ההשקעות של קבוצת שפע נכסים מציגים מספר סיבות מרכזיות לכך:

  1. השקעה בקרקע חקלאית בשונה מהשקעה בקרקע שכבר מופשרת או בדירה תוכל להניב לכם את התשואה הגבוהה ביותר לטווח הרחוק, שלא נדבר על הפירות אותם תקצרו לאחר תהליך של שינוי ייעוד (אז הקרקע משנה את ערכה בצורה משמעותית ומחירה מזנק פי כמה).
  2. ההשקעה אינה דורשת סכום התחלתי גבוה במיוחד ויש אפשרות להתאים את גודל ההשקעה לתקציב שברשותכם.
  3. אדמה טובה היא נכס שתמיד יישאר ברשותכם ולאורך השנים ערכו רק יעלה (בייחוד כשמדובר במדינה כמו שלנו ובמשאב שנמצא יחסית במחסור).
  4. אפשרויות המימוש של השקעה זו הן רבות ומגוונות, מה שאומר שאינכם מחויבים לחכות עד להפשרה ובמידה ותעשו אקזיט גם לפני יהיה באפשרותכם להרוויח.

חשוב לציין כי במידה ובחרתם להשקיע בקרקע חקלאית, עליכם לבצע את הבדיקות הנכונות ולוודא שאכן מדובר בקרקע שעומדת בכל הקריטריונים להפשרה וכמובן לתאם ציפיות אל מול הסוכן שמספק לכם את המידע על הפרויקטים.

קבוצת שפע נכסים מציעה לכם השקעות כאלה באזורים אטרקטיביים ברחבי הארץ ויכולה לסייע לכם לבצע את הבחירה המתאימה עבורכם.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן