אופציות בנדל"ן

מהן אופציות בנדל"ן?

כמו בשוק ההון, גם אופציות בנדל"ן מקנות לכן את הזכות לרכוש נכס מסוים לאורך פרק זמן נקוב ובמחיר מסוים. החוק מקבע את פרק הזמן על שנתיים ימים ואת הסכום עד ל-5% מערכו של הנכס, אשר משמשים מאין דמי קדימה על קניית הנכס. הוא יכול לשמש אתכם כאשר אתם רואים נכס אטרקטיבי וחוששים שמא מישהו יחטוף אותו מתחת לאפכם, על ידי אופציות תוכלו, כביכול, לשריין את זכותכם עליו, בזמן שאתם בודקים את כל הנתונים והתנאים שמסביב. אופציה מלווה בהסכם חתום בין הצדדים ושמו "הסכם אופציה", אשר במידה והאופציה תמומש, יצורף להסכם הרכישה של הנכס ויהווה חלק ממנו.

חשוב מאד לדעת כי עיסוק באופציות איננו מיועד לנדל"ניסטים חובבים או למשקיעים מתחילים, אלא למקצוענים בתחום השקעות הנדל"ן בלבד, מאחר והוא נשען, במידה רבה, על ניסיון בשטח ועל הכרת המאטרייה. במידה, ובכ"ז, אתם מתפתים לנסות את מזלכם בתחום האופציות הנדל"ניות, חשוב מאד שתלוו באיש מקצוע, רצוי עורך דין המתמחה גם באופציות נדל"ן וגם במיסוי.

מייקל זלמנסון, מנכ"ל ובעלים של חברת שפע נכסים, נותן לכם את האופציה ללמוד מעט על אופציות בנדל"ן, באיזה תחומים הן נפוצות במיוחד, ממה צריך להיזהר וכד'.

דילוג לתוכן