מגרשים למכירה

קבוצת שפע נכסים: השקעה אחראית במקרקעין

מומחי המקרקעין של קבוצת שפע נכסים יחד עם צוות של שמאים, אדריכלים ומתכננים, עורכי דין ויועצים, מזהים את הקרקעות האטרקטיביות ביותר בארץ ורוכשים אותן בתור השקעה.

אנחנו מאמינים בקרקעות אלו ולכן קבוצת שפע רוכשת בעצמה את הקרקעות : זהו סוג המוצר עימו אין בעיה להישאר שכן ערכו ממשיך לעלות בכל עת. מגרשים למכירה וקרקעות חקלאיות בפרט הן השקעה בטוחה ואחראית בדיוק מסיבה זו, וכך הן השקעות רכישת נדל”ן בישראל. במדינה קטנה בעלת ניהול קרקעות שיצר מחסור בקרקע לבנייה, הפכו מגרשים למכירה של קרקע חקלאית לאחד מאפיקי ההשקעה הראויים בשוק – בפרט למי שמבקש אפיק סולידי שיעניק לו ראש שקט מצד אחד, יחד עם אופציות לתשואה גבוהה בעתיד.

מגרשים חקלאיים למכירה – הזדמנות לעשות רווחים?

הסיבות לרכישת קרקע חקלאית שונות ומגוונות ובאתר ליקטנו מספר תשובות מרוכשי קרקע ואנו מזמינים אתכן לעיין בהן. חלקם רואה את העתיד ואת היום בו תופשר הקרקע וניתן יהיה לבנות עליה בית פרטי : חלק מתכננים את הרכישה בתור השקעה לטווח הזמן הבינוני ומתכוונים למכור את הקרקע – וכאן קיים שוק בביקוש גבוה של מגרשים למכירה, כך שהמדובר במוצר נזיל אותו ניתן לממש בכל עת ולרוב ברווח : אחרים רוכשים מגרשים למכירה מתוך מחשבה על העתיד הרחוק. עבורם זוהי השקעה שהם מבקשים לקנות ולשכוח, כמו מניה – רק בהרבה, הרבה פחות סיכון.

רכישת מגרשים כהשקעה לטווח ארוך

עסקאות הנדל”ן סביב קרקעות חקלאיות למכירה מערבות מגוון רחב של מגרשים למכירה, מוכרים וקונים. לא כל ‘קרקע חקלאית’ היא קרקע ראויה להשקעה, ועל כך תוכלו ללמוד עוד מקריאת קטגוריית המידע המקצועי באתר שלנו. לעיתים המדובר בקרקע שסיכויי ההפשרה שלה הם בעתיד הרחוק, ולעיתים מסתתר ‘מוקש’ אשר מצמצם את סיכויי שינוי הייעוד וההפשרה לאפס. כאן החשיבות שבעבודה מול אנשי מקצוע ובבירור המידע הנחוץ, מאנשי מקצוע מוסמכים, שיאפשר לרוכשים לקבל החלטה מושכלת ומודעת באשר לאדמה בה הם מעוניינים. לאחר שעשו זאת, רבים בוחרים לרכוש קרקע בתור השקעה לטווחי זמן משתנים, ולהלן נסקור את אחת ההשקעות הנפוצות – לטווח הזמן הבינוני/ארוך.

דונם טאבו פרטי ליד תל-אביב בהזדמנות – חלום או מציאות?

מציאות, כמובן : הסיכוי היחיד של אדם מן השורה להפוך לבעליו הרשמי, הפרטי בטאבו, של דונם אדמה ליד תל אביב הוא אפסי – אלא אם כן הקרקע מוגדרת בתור אדמה חקלאית, והיא קרובה יותר לרחובות : אנחנו עדיין במרחק נסיעה קצר מתל אביב, ועולם שלם של הזדמנויות השקעה נפתח בפנינו. אם ניסע עוד קצת לכוון צפון, נגיע לגליל התחתון וגם שם נגלה שבאפשרותנו, בתור משקיעים קטנים/משק בית פרטי, לרכוש דונם של אדמה במחיר שאין דרך אחרת להגדירו מאשר “זול”. כאן נכנסים לתמונה הסיפורים המוכרים על מי שכן עשה זאת, ועשה זאת “בזמן”, והיום ילדיו הם בעלים של דונם בליבה של עיר מתפתחת. אתם ודאי שואלים – מה הכוונה “בזמן” ? מתי הוא הזמן ?

מתי הזמן לחפש מגרשים למכירה? (עכשיו)

התשובה פשוטה וכוללת לא רק מגרשים למכירה של קרקע חקלאית אלא כל נדל”ן שהוא : הזמן הכי טוב הוא “עכשיו”. סבא שקנה דונם קרקע חקלאית בלב הוד השרון דהיום, עשה זאת ‘עכשיו’ מבחינתו, בדיוק כפי שכעת אנו מצויים ב’עכשיו’ של אחר כך : מי מכם שירכוש מגרשים חקלאיים ליד כפר תבור או רחובות עכשיו, ימצא בעתיד שרחובות וכפר תבור גדלו והן מקיפות את המגרש שלו.

מגרשים שעולים כיום 70,000 או 130,000 ₪ יימכרו באותו זמן ולאחר הפשרה בשווה ערך למאות אלפי שקלים או יותר : זה זמן טוב להביט במפת ישראל ובמפת תכניות המתאר [תמ”מ\תמ”א] ולהביט כיצד התפתחה והשתנתה המדינה לאורך השנים. ערים קטנות שהיו מוקפות קרקעות חקלאיות הפכו כיום לערים בינוניות וגדולות : המגרשים החקלאיים הפכו לשכונות של וילות. הביטו בהוד השרון וכפר סבא, רחובות ופרדס חנה כרכור ועוד ועוד – רבים מהם ‘גלשו’ ברבות השנים. כאשר המדובר באזור המתאפיין במרקם של בנייה כפרית, הרי שלא צפוי תכנון בנייה שיאפשר בנייה רוויה של גורדי שחקים, ולכן קצב גלישת הערים סביב מהיר יותר ומחייב מענה שכזה : המענה מגיע לעיתים בדמות הפשרות קרקע, ובהקשר זה נזכיר מושבות חקלאיות במהותן (ולמשל מושבות הברון רוטשילד) אשר הפכו ממושבות כפריות קטנות לערים על חשבון האדמה החקלאית שהקיפה אותן.

התזמון המוקדם (או המיידי) לרכישה רלוונטי לא רק במבט לעתיד הרחוק שכן בפרויקטים המובילים של שינוי ייעוד לקרקע חקלאית המחיר מטפס עם כל שלב שעוברות התכניות : ולמשל, בפרוייקט של שפע נכסים ליד רחובות נמכרים כיום אחרוני המגרשים בשטח בן כ-720 דונם, שהתכניות לשינויי הייעוד שלו והפשרה לבנייה הופקדו כבר בוועדה המקומית וזוכות לשיתוף פעולה מצד הרשויות באזור. ככל ששלבי התכנון מתקדמים כך עולה מחיר הקרקע, ומי שרכש אותה לפני שנה שילם מחיר שונה מאוד ממי שירכוש אותה בעוד שנה: מעבר לכך, טבעם של מחירי הקרקעות והנדל”ן בישראל לעלות (ולרוב לא לרדת בחזרה אף פעם), כך שרכישה ‘היום’, ולא חשוב מתי אתם קוראים מאמר זה, היא העצה הטובה ביותר שניתן לתת לכל מי שמחפש מגרשים למכירה.

אגב הפרוייקט ברחובות – למה הכוונה ב”פארק הייטק”?

מי מכם שעיין בנתונים המרשימים של פרויקט שפע נכסים בצמוד לרחובות ודאי ראה שבמסגרת התכנון עתיד להיות מוקם במקום ‘פארק הייטק ומסחר אזורי’. רבים תוהים מה להם ולרכישת שטח במסגרת פרויקט כזה, ולהלן ההסבר : ישנם מגרשים למכירה במסגרת קרקע המוגדרת כחקלאית, בסמוך לרחובות. על הקרקע, בשטח של 720 דונם, קיים תכנון להקמת פרויקט פארק הייטק : את התכנון מוביל משרד אדריכלים דני קייזר (אדר’ קייזר הוא מהנדס עיריית ת”א לשעבר ואחד המומחים בישראל לתחום).

כיום יכול כל אזרח לרכוש מגרש במסגרת הקרקע עליה מתוכנן הפרוייקט : עלות המגרשים מתחילה בכ-130,000 ₪, ולפרטים מדויקים מומלץ לבדוק בקטגוריה המתאימה כאן באתר. במחיר כזה משיג הרוכש בעלות פרטית בטאבו על המגרש (ולמעשה רק אז משלים את התשלום בגין העסקה). התכנון ממשיך לרוץ – התכניות כבר הופקדו בוועדה המקומית והן מקודמות במרץ. בעתיד קיים צפי סביר להפשרת הקרקע ומתן אישורי בנייה להקמת פארק הייטק אזורי שיציע מגוון משרות, ובתור מוקד תעסוקה מרכזי באזור (וכמשלם ארנונה לרשויות) הרי שהרשויות שותפות לקידום הפרוייקט. מי שירכוש כיום מגרש שכזה עשוי למצוא עצמו בעליו של שטח שערכו יזנק בצורה עצומה ברגע שהוא יופשר, ובהמשך יוכל למכור אותו לקבלן או לערוך עסקה אחרת תמורת השטח שבבעלותו.

כך מצד אחד יש לנו אפיק השקעה שמאפשר לנו לישון בשקט ( בשונה מהבורסה, למשל) ומצד שני אופציה והזדמנות אמתית לעשיית רווחים – וזוהי בדיוק המהות מאחורי חיפוש מגרשים למכירה והשקעה ברקע חקלאית למכירה : הקפידו על הכללים לפני הרכישה, ודאו שזו קרקע חקלאית פרטית, בררו מי הם אנשי המקצוע המלווים את הפרוייקט ומהי חוות דעתם – ושיהיה בהצלחה.

דילוג לתוכן